Diğer

Altın Fiyatları Döviz Kurları Kredi Teklifleri Şehir Rehberi
Hakkımızda İletişim

20 Bin TL İçin En Uygun Krediyi Nasıl Alabilirim?

Birçok banka faiz oranına göre 6-12-24-36-48 ve 60 aya varan kredi imkanı sunuyor. Bu kredilerin miktarı ne kadar yüksek olursa ödenen faiz yüzdesi anaparaya oranla düşüyor. Birçok banka ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi, iş yeri kredisi ve esnaf kredisi gibi kredi imkanları sunuyor. Bu imkanların vadesi ve ödemesi de bankadan bankaya değişiklik gösteriyor. Vade ve ödemeyi etkileyen faktörlerin başında kredinin türü, krediyi çeken müşterinin aylık net geliri ve kredi notu geliyor.

Ziraat Bankası Kredi İmkanları Nelerdir?

Ziraat Bankası da diğer bankalar gibi bir takım krediler veriyor. Bu kredilerin başında ihtiyaç kredisi geliyor. Ziraat bankasının şu anki faiz oranı ise %1.8 olarak belirlenmiş durumda. Ziraat bankasından kredi çekmek isteyen bir kişi 20.000 Türk lirasını 36 ay ile çekebiliyor. Ancak geri ödemesi gereken miktar 29.000 Türk lirası oluyor. Yani %1.8 faiz nedeniyle 9 bin Türk lirası faiz uygulanıyor. Bunun yanı sıra kredinin geri ödemesinde aylık taksit tutarı 800 Türk lirası olarak belirlenmiş durumdadır.

Halk Bankası Kredi İmkanları Nelerdir?

Halk Bankası’nın kredi imkanları ve faiz oranları diğer bankalarla ile neredeyse aynıdır. Fakat ufak tefek değişiklikler ve kampanyaları da vardır. Halk bankası ihtiyaç kredisi için belirli düşük faizler kullanıyor. Halk bankasının şuan ki faiz oranı %2.15 olarak sabitlenmiş durumda. Yani 20.000 Türk lirası kredi çekmek isteyen bir müşteri geri ödeme olarak 31.000 Türk lirası ödeyecektir. Aylık taksit ödemesi ise 860 Türk lirası olacaktır.

Garanti Bankası Kredi İmkanları Nelerdir?

Türkiye'nin en çok kullanılan bankalarından Garanti Bankası başvuran herkese kredi verebiliyor. Mesela şu an ki ihtiyaç kredisi faiz oranları %2.18 olarak belirleniyor. Aylık ödemesi ise 800 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Bunun yanı sıra toplam geri ödenen miktar ise 31.250 Türk lirasıdır. Ayrıca çoğu banka gibi bazı indirimler de yapabiliyorlar. Toplam faiz ise 11.250 Türk lirası olarak hesaplanıyor.