Diğer

Altın Fiyatları Döviz Kurları Kredi Teklifleri Şehir Rehberi
Hakkımızda İletişim

Araba Satan Siteler Listesi ve En İyi Araba İlanları

Satılık Araba Siteleri Listesi

İçinde bulunduğumuz çağ internet çağı olarak da isimlendirilmektedir. Hayatımızın her alanına giren internet ticaret alanında da büyük yenilikler ve imkânlar getirmiştir. Otomobiller eskisi gibi araba pazarlarında ya da galerilerde satılmamaktadır. İnternet sitelerine verilen ilanlar bu geleneksel yöntemlerin yanında daha büyük başarılar elde etmektedir. Bu durumun doğal sonucu olarak internet ortamında pek çok araba satış platformu oluşmuştur. Bu platformları listeleyecek olursak:

1) Sahibinden.com

Otomobil ticareti denilince ilk akla gelen platformdur. Sahibinden.com, otomobillerin yanı sıra aradığınız her türlü ürünü veya hizmeti bulabileceğiniz bir platformdur. 2000 yılında 2200 adet ilan ile yayın hayatına başlayan bu internet sitesi günümüzde 6 milyon aktif ilan ve 43 milyon aktif kullanıcı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

2) İkinciyeni.com

Yakın zamanda hayatımıza girmiş olan Anadolu grubunun girişimi, ikinciyeni.com pek çok yeniliği de sektöre kazandırmıştır. Klasik otomobil ticaretinin de yapıldığı bu platformda açık arttırma usulü ile de araba satın alabilirsiniz. Satıcının belirlediği alt limitten başlayan açık arttırmalar belirlenen sürede en yüksek fiyatı teklif eden alıcıların zaferi ile sonuçlanmaktadır. Nadir bulunan araçlar için çok büyük satış kolaylığı sağlamıştır. Sitede satılan araçların bağımsız ekspertiz firmaları tarafından ekspertizleri yapılmakta ve eksikleri alıcılara bildirilmektedir. Site, alınan araçlara yedi günlük koşulsuz iade imkânı da sunmaktadır. Ayrıca, satın alınan araçların ödemesi yapıldıktan sonra istenirse araç kapınıza kadar bırakılmaktadır.

3) Arabam.com

Uzun süredir hizmet veren bir diğer platform da arabam.com ’dur. Pek çok satılık araba ilanının bulunduğu bu site daha çok klasik yöntemlerle araba ticareti yapan kullanıcılara hitap etmektedir. “Arabam ne kadar eder?” isimli uygulaması ile satacağı aracın fiyatı hakkında fikri olmayan kullanıcılara yardım eden bir sistemi bulunmaktadır. Aracın marka model ve kondisyon durumu girildikten sonra ortalama bir rayiç bedel belirlemektedir. Ayrıca araç satacak kullanıcılar için temel ekspertiz hizmeti de ücretsiz olarak verilmektedir.

4) Araba.com

Tıpkı sahibinden.com gibi uzun bir geçmişe sahiptir. 2003 yılında kurulan araba.com araba ticaretinin en hızlı olduğu platformdur. Araçlar için yedek parça satış hizmetleri ve kiralık araç hizmetleri de bulunmaktadır.