Diğer

Altın Fiyatları Döviz Kurları Kredi Teklifleri Şehir Rehberi
Hakkımızda İletişim

Banka Hesap Kartları İle Otomatik Ödeme Yapılabilir Mi?

Banka kartları hayatımızı çok önemli noktalarda kolaylaştırmaktadır. Teknolojinin getirdiği yenilikler ile bankacılık alanı da son derece ilerlemektedir. Her geçen günde ise bu ilerlemeler bir adım öteye taşınmaktadır. Teknolojinin bu olumlu gelişmeleri ile hızlıca ve kolaylıkla işlerimizi halledebilmekteyiz. Çalıştığınız bankanın şubesine ya da bankamatiklerine gitmeden, oturduğunuz yerden dilediğiniz işlemi kolaylıkla yapabilmekteyiz. Bir banka hesabı oluşturmanız durumunda banka kartına sahip olabilir ve sahip olduğunuz banka kartını rahatlıkla dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Bankanın size sunduğu olanakların tümünden yararlanabilirsiniz.

Banka Kartını Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Banka kartı, nakit para bulundurmak istemeyenlerin adeta kurtarıcısı olmaktadır. Aynı zamanda banka kartı sayesinde banka hesapları arasında havale- EFT aracılığıyla para transferi yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca İnternet sitelerinden de kart bilgilerini kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra birçok alanda da banka kartı kullanarak işlerinizi hızlıca halledebilirsiniz. Banka kartı kullanabileceğiniz bu alanlar örnek olarak; doğal gaz, elektrik, telefon, İnternet faturaları, trafik cezası ödemelerini yapabilmeniz mümkündür. Hesapta yeterli bakiyenin bulunması durumunda dilediğiniz faturaya otomatik ödeme talimatı vererek, her ay fatura ödeme derdine son verebilirsiniz.

Banka Kartı İle Otomatik Ödemeler Nasıl Yapılır?

Banka kartı kullanımlarında güvenlik kısıtlamaları olabilmektedir. Bu güvenlik kısıtlamalarını kart sahipleri değiştirebilmesi söz konusudur. Otomatik ödeme için ilk adım olarak; çok sınırlı, sınırsız, standart ve sınırsız olan dört seçenekten sınırsız seçeneğini seçmek gerekmektedir. Güvenlik önlemi olması açısından sınırsız seçeneğini sadece bankamatiklerden ya da banka şubelerinden değiştirilmesi gerekmektedir.

Bankamatikten ayarlar kısmına girerek güvenlik kısıtlamalarını kaldırabilirsiniz. Sınırsız seçeneği ile dilediğiniz işlemi sorunsuzca halledebilirsiniz. Bu seçeneği seçerek dilediğiniz faturayı ödeyebilirsiniz. Banka kartında yeterli bakiyenin olmasına özen gösterip, yeterli bakiyenin bulundurulması halinde fatura derdine son vermek oldukça kolaylaştırılmıştır.

Teknolojinin ilerlemesi ve sağladığı kolaylıklardan birisi olarak her bankanın kendi uygulamasından bahsedebiliriz. Bu uygulamaları cep telefonunuza yükleyerek hesabınızda ne kadar bakiye olduğunu, talimatı verilen ödemelerin yakın tarihli olup olmadığını görebildiğiniz gibi istediğiniz faturanın da ödemelerinde talimat verebilirsiniz. Banka uygulaması üzerinden fatura türü ve kurumunu seçerek talimat vermeniz gerekmektedir.