Diğer

Altın Fiyatları Döviz Kurları Kredi Teklifleri Şehir Rehberi
Hakkımızda İletişim

Türkiye'nin En Popüler Emlak Siteleri Listesi

Günümüzde her işi olduğu gibi, emlak işlerini de İnternet üzerinden kolayca halledebilir durumda bir teknoloji çağı yaşıyoruz. Detaylı fotoğraflar, videolar ve bilgiler sayesinde kullanıcılar oturduğu yerden beğenisine sunulan evleri inceleme fırsatı buluyor. Satıcı veya komisyoncu ile doğrudan iletişime geçip güven ortamı sağlanıyor. Tabi bu noktada sitenin güvenilir ve fazla ziyaretçi çeken herkes tarafından tanınan bir site olması birinci kuraldır. Ülkemizde en çok dolandırıcı da bu sektörde bulunmaktadır.

1.Sahibinden

İçerisinde binlerce satılık, kiralık ve günlük kiralık daireleri kullanıcıya sunan site köklü ve sağlam temeller üzerine kurulmuş Türkiye'nin en çok tanınan ve kullanılan web siteleri arasındadır. Kaliteli fotoğraf yükleme şartı olmasına karşın alıcıya büyük olanak sağlamaktadır. Ayrıca video ve üç boyutlu sanal tur özellikleri ile de oturduğunuz yerden daireyi ayaklarınıza kadar getirmektedir. Kolay kullanıma sahip olan site, 2000 yılından beri ülkemizde ve dünya çapında hizmet vermektedir. Kullanıcılara yapılan anket sonucu 5 yıldız ortalama almıştır.

2.Emlak Jet

Web siteleri arasında emlak sektörünü yansıtan başlıca platformlardan birisidir. Tıpkı sahibinden de olduğu gibi kolay kullanıma ve detaylı fotoğraflara sahiptir. Aynı zamanda çok sayıda kullanıcıya sahip olması, daha fazla seçeneği kullanıcılara sunmaktadır. Görselliğe önem veren kullanıcılar için göze hitap eden aynı zamanda basit kullanıma sahip olan site 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Kullanıcılara yapılan anket sonucu, 5 üzerinden 4 yıldız ortalamaya sahiptir. Yaklaşık 500 bin ilan bulunmaktadır.

3.Hürriyet Emlak

Görsellikten çok daha detaylı bilgi, kolay kullanım ve fazla seçenek arayan kullanıcılar için daha uygun bir sitedir. Aradığınız kriterlere sahip evi kolayca bulabileceğiniz, özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yaşıyorsanız daha fazla seçenek bulacağınız detaylı bir site. 2006 yılında kurulmuştur ve 1 milyona yakın ilan bulunmaktadır. Ev arama sürecinizde size fazlasıyla yardımcı olacak bir platformdur.

4.RE/MAX TÜRKİYE

Satılık ve kiralık ev aramanızda büyük yardımı olacak bir sitedir. Giriş yaptığınız andan itibaren herkes tarafından anlaşılır basit ama etkili bir arayüze sahiptir. İster aradığınız kriterlere göre arama yapabilir, isterseniz danışmanlarla direkt olarak iletişime geçip yardım alabilirsiniz.